עשרה טיפים עיקריים בטריקינג

א. השג גישה למתקני ספורט

מיטב הטריקסטרים מתאמנים על משטח התעמלות. הסביבה הספורטיבית מדרבנת, בטוחה וכיפית. זהו אחד הגורמים להצלחה בטריקינג.

קבוצות המעודדים בבית ספר תיכון מתאמנים בדרך כלל במרכזי ספורט מקומיים. ענף ההתעמלות הוא אחד מענפי הספורט האולימפיים הוותיקים והפופולאריים בכל העולם.

התרבות המערבית שהביאה להתמסחרות ענף אמנויות הלחימה עם הופעת ה"דוג'וס"  השתלטה גם על ענף ההתעמלות. הורים רואים בתכניות האימון מעין "בייביסיטר".

מרכזי ספורט מצויים בכל מקום, גם במקומות קטנים.

כך או אחרת, כטריקסטר מובן שתרצה להתאמן באולם בחופשיות , "אחרי הכול אנחנו רוצים את המשטח קרקע". יש אולמות שאין להם שעות לאימון חופשי, אבל אנחנו יכולים ליצור אותם. צריך לבנות את היחסים עם אולם ההתעמלות. זה בדיוק כמו חיזור. אתה לא יכול ללכת למישהי שאתה נמשך אליה בבית ספר או בעבודה ולומר "היי יש לך גוף יפה, אני יכול לגעת בך?" בדיוק כמו שאינך יכול להיכנס לאולם התעמלות ולשאול ישירות על שעות אימון חופשי. המאמנים יגיבו כאילו אתה אומר להם: היי, אולם התעמלות יפה, אני יכול לתבוע אותך?

הנה כמה צעדים שבזכותם תזכה להיכנס למרכזי הספורט הכי קשים להשגה:

  1. אתר אולם התעמלות. חפש בספר הטלפונים, ברר בטלפון, שאל מכרים. אל תוותר!
  2. התקשר תחילה. עדיין אל תשאל על אימון חופשי, אלא שאל בפשטות שאלות כלליות על מתקני התעמלות ומאמנים (לא בהכרח על תכניות אימון אלא אם כן אתה רוצה להירשם לשיעורים). מסור את שמך וודא כי יש לך את שמו של הבחור שדיברת אתו. הראה התלהבות וסיים את השיחה בהבטחה שתקפוץ לשם .
  3. בקר במקום. כשאתה מגיע למקום, הזדהה בשמך והזכר את העובדה שהתקשרת לברר ודיברת עם אותו אדם. נסה להשיג סיור במקום.
  4. הנחת את השאלה. ספר מה אתה עושה (כדאי שתגדיר זאת אקרובטיקה, אומנות לחימה, זה מוכר יותר מטריקינג) ובדוק אם אפשר לחתום על התחייבות, לשלם שכר לימוד ולשריין לך זמן לבוא במשך השבוע להתאמן. (אל תאמר את המילים "אימון חופשי"( אם אתה טריקסטר מנוסה עליך לומר להם זאת.

למה בעצם הלכנו דווקא בדרך הזאת? בשיחת הטלפון הראשונה ובהחלפת המידע והשמות הוספנו ממד חברתי למצב. כאילו שאנחנו כבר מכירים מישהו משם. אחר כך, על ידי כך שהשגנו סיור במקום גרמנו להם להשקיע בנו יותר זמן כלקוח פוטנציאלי. יש להם מה להפסיד. לבסוף, בזה שלא שאלנו על אימון חופשי באופן ספציפי והתעניינו בדרכי התחייבות ותשלום, הפכנו להיות בשליטה והם חייבים לענות לנו במקום. מצב זה גורם להם לשתף פעולה או לפחות לשאת ולתת אתנו. גם אם יש להם שעות לאימון חופשי, הטקס הזה הוא לא בזבוז של זמן.

ב. התאמן עם חבר או בקבוצה

טריקינג בים חברים טובים מצלמים אחד את השני

בהתחלה, טוב להתאמן עם אחרים. אחרי שנתי הראשונה בטריקינג, התחלתי להתאמן לבד, אבל אני לא יכול לדמיין את ההתחלה בלי  העזרה מחברי, טגאשי. אם אין לך חבר שיהיה שותף פעיל באימון, לפחות שיצפה בך וישהה אתך בזמן שאתה מתאמן.

ג. אסוף קטעי וידיאו וצפה בהם

אתה צריך להיחשף לכל היכולות והסגנונות. עליך ללמוד טריקינג מסרטי וידיאו. בשנתי הראשונה בטריקינג, חזרתי וצפיתי בכל סרטון טריקינג שהזדמן לי מאות פעמים. זה עזר לי להבין את הקשרים בין המעברים ואת המשותף בין הטריקסטרים. כמו כן, הצפייה בסרטונים יוצרת  בתת מודע הזדהות עם הטריקינג.

ד. הצטרף לקהילת הטריקינג

פייסבוק בטריקשראל פורום טריקשראל קבוצת טריקינג בפייסבוק

הפורומים של קהילת הטריקינג פעילים מאוד. תלמד רבות על ידי שיתוף פעולה. טריקסטרים מארגנים מחנות, מפגשים וכינוסים לאורך כל השנה ואחד מהם יכול להיות קרוב למקום מגוריך! בדוק זאת. כמה מזיכרונותיי הטובים ביותר הם מכינוסי הטריקינג ופגשתי שם כמה מחבריי הטובים ביותר דרך הפורומים.

ה. הוסף סגנון לטריקינג שלך

שנה את מקום התרגול, את הטריקים, את הלבוש. שלב את כל הטריקים באימון שלך ואל תשמיט דבר.

שלוט בפחד מדי יום ביומו. זה נמשך זמן ( לפעמים זה נמשך יותר זמן לאחרים), פשוט תמשיך. טריקינג ישעשע ויאתגר אותך לתמיד. תמיד יש משהו חדש ללמוד. גם לטריקסטרים ותיקים, הלמידה של טריקים חדשים ומורכבים יותר ובניית שרשרת קומבינציות היא אתגר אינסופי.

סלטה מדהימה

ו. שלב את הטריקינג באורח החיים שלך

שלב את הטריקינג באורח החיים שלך באופן שיהיה חלק בלתי נפרד ממך. זוהי אומנות, אתה יוצר משהו עם טריקינג. המגרש הוא בד הציור וגופך הוא המכחול, אבל אתה הוא שמכוון את משיכותיו. אל תיפול למלכודת מילוי הציפיות של אף אחד אחר חוץ ממך, והשתמש בטריקינג כדי להיות אדם טוב יותר וכדי להעצים את אישיותך.

ז. צלם סרטונים שלך והפץ אותם ברשת

סרטונים הם כמו "שמירות" במשחקי וידיאו ומתפקדים כבסיס להתקדמות בהמשך. בסמפלרים אני מבטא את פסגת היצירה העצמית שלי כטריקסטר. אין זה חשוב אם אתה רוצה או לא רוצה ליצור סרטון משל עצמך אבל התגובות שאתה מקבל עליו לא יסולאו בפז. צילום סרטונים שלך הוא חובה.

ח. השקע בציוד

הציוד הוא בחשיבות משנית אבל הוא יכול לעזור לך להתמיד במטרות הטריקינג שלך. היופי בטריקינג הוא שאתה לא צריך דבר מלבד מעט מקום כדי לבצע את התרגילים שלך. המקום יכול להיות אולם ספורט  כך שההרשמה אליו יכולה להיות הרכישה הראשונה שלך. אם יש לך עוד הכנסה פנויה כדאי שתשקיע בפריטים האלה: מצלמות, סטריאו נייד, בגדים נוחים ואביזרי עזרה ראשונה . אחרי הרגלי אכילה בריאים כדאי להשקיע גם בתוספי מזון.

צילום טריקינג הולי לנד קופסקי

ט. כתוב את חוויותיך

המשך לעקוב אחר חוויותיך והרגשותיך כשאתה לומד ומשפר את יכולותיך. אתה יכול ליצר יומן אישי כמו שאני יצרתי (מילון טריקינג), או פשוט לשמור את הדפים שעליהם שרבטת  את חוויותיך. פשוט כתוב.

י. עזור לאחרים ללמוד

ללמד אחרים זה ללמוד בעצמך. כשאתה מסביר למישהו  משהו אתה מעמיק את הבנתך בנושא. עזרה לאחרים מקנה לך גם יותר חברים ושותפים. יצרתי את אתר האינטרנט הזה למטרה הזאת בדיוק. אני מקווה שעשרה טיפים אלה נתנו לך עצות שימושיות.

תודה על קריאתך!

תורגם מ http://www.trickstutorials.com
ע"י רבקה דבס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *