אי פעם בקשתם עצה ממישהו כשניסיתם ללמוד טריק ? הרבה טריקסטרים יגידו לכם :

"אתה לא עושה בלוק!"

"תסגר חזק יותר,אתה נפתח באמצע!"

"ההוק שלך מסריח,תעשה פוינט !!!"

אם אף פעם לא הבנתם מה רוצים ממכם או שאתם סתם רוצים לחדד את זה קצת, הגעתם למקום הנכון ! בכתבה הזו אנסה להסביר קצת על כל המונחים שמשתמשים בהם

1.בלוקינג (BLOCKING)

"אתה עושה מרחק של 2 מטר בדאבלג שלך במקום גובה של 2 מטר ! אתה לא עושה בלוק !"

הכוונה בבלוקינג היא לשנות את המומנטום שנאגר מתנופה קדימה למומנטום לכיוון למעלה , למשל בערבית סלטה – הערבית משנה את כל מומנטום הריצה והערבית ללמעלה,בלוקינג קיים גם בJ STEP , בעיטות פופ , וגם הדיפ בביטוויסט נותן אפקט של בלוקינג אם הוא מבוצע נכון.

זכרו תמיד שכל דבר שתוכלו לעשות כדי להשיג עוד גובה שווה 100% מאמץ !

למידע מורחב על בלוקינג:

http://www.youtube.com/watch?v=5uRpKhW14xk

2. עיכוב\השהייה (STALL)

בעיקרון , המונח הזה משומש בעיקר למצב בוא עולים לגובה המקסימום ורק אז מתחילים להסתובב\מקרסים את הסלטה למשל – שעולים לביקיק ואז בשיא הגובה מסתובבים , או בצ'יט 7 טוויסט ,שזה טריק שבלי בלוק קשה מאוד לנחות אותו – צריך לקפוץ,לחכות שניה להגיע לגובה מקסימום ואז להסתובב.

"לעלות לשיא הגובה… ואז להסתובב!!"

אנחנו גם משתמשים במונח עיכוב\השהייה לבעיטות צ'יט – כשגונבים קצת סיבוב,כלומר עושים עוד מעלות על הרצפה בצעד של הצ'יט וכתוצאה מכך אפשר להסתובב 90 מעלות פחות בבעיטות.

3.עיקרון : איפה שהראש הולך, הגוף הולך

נסו לדמיין את עצמכם עושים בורג אחורה כשהראש שלכם נשאר ישר קדימה במקום להסתכל הצידה, יצא לכם איזה אמריקנו מוזר מעמידה. לעומת זאת , אם תסתכלו מוקדם מידי הצידה יצא לכם טראדה טוויסט (בורג מקביל לרצפה כמו ביטוויסט)

ד"א העיקרון הזה גם קיים באומנויות לחימה והוא חזק מאוד בהגנה עצמית.

4.תסתובב ! תסגר !

כדי להסתובב כמו שצריך תצתרכו לילמוד לפתוח את הידיים לעשות תנועה כמה שיותר מעגלית וגדולה בעליה לסיבוב , ואז לסגור את הידיים ! להצמיד אותם לחזה ולדאוג לזה שאפילו אוויר לא יוכל להכנס שם ,עבודת הידיים כמובן צריכה להיות מתוזמנת עם כל הגוף. ברגע הטוויסט אתה צריך להראות כאילו הרגע חנתו אותך !

                                                                                                                                                                         

"נסה להראות כאילו הרגע חנתו אותך"

5. תעבירו את הבעיטה דרך המטרה ,לא להפסיק על המטרה

רלוונטי לאריאלים , בעיטת 540, ובמיוחד גיינרים ! זכרו שאתם רוצים להתחיל את הבעיטה ולהמשיך את הרדיוס שלה עד שהרגל תחזור להיות מתחתיכם, אנחנו לא רוצים לעצור את הבעיטה באמצע האוויר כי זה יכאב לנו או שהטריק פשוט יראה גרוע !

ד"א החוק הזה גם פועל במקרה ואתם רוצים לנסות לשבור למשל קרש עם כל סוג של מכה – אל תנסו להכות את הקרש,נסו לעבור דרכו ולהכות את מי שמחזיק אותו !

6. פוינט

הכוונה היא ליישור כף הרגל עד כמה שאפשרי , פוינט זה דבר כל כך פשוט וזה גורם לטריקים להראות הרבה יותר טובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *