הטריקינג התחיל להתפתח בשנות ה-80 המאוחרות בתחרויות הXMA ((EXTREME MARTIAL ARTS

תחרויות אלו הן תחרויות שאליהם באים אומני לחימה מהסגנונות הקשים (קראטה וטאקוונדו בעיקר) וממציאים קאטה משלהם עם נשקים בידיים ולפעמים גם מוזיקה ברקע. מטרת הקאטה היא להרשים את השופטים המדרגים כל קאטה.

בזמנים האלו , הXMA היה נראה כך :

[youtube]wBsMCsdt-ck[/youtube]

קאטה של Charlie Lee(כמו שאתם רואים הטריק הכי מסובך כאן זה טורנדו)

בתחרויות האלו לאט לאט החלו לאמץ אומני הלחימה תנועות אקרובטיות ומרשימות יותר במטרה לנצח ולמשוך את לב השופטים, אומני הלחימה אימצו מיומנויות שונות מאומנויות שונות כמו טאקוונדו , קפואירה , התעמלות קרקע , וברייקדאנס וכך בעצם התפתח הXMA המודרני המשלב אקרובטיקה כאלמנט מובן מאליו , והחלו להראות הניצוצות הראשונים של הטריקינג.

XMA  מודרני :

[youtube]coKIrmzGNaA[/youtube]

קאטה של Kim Do.

עם הזמן החלו אומני הלחימה להתאמן עם חבריהם על המיומנויות האקרובטיות שלהם , נוסדו קבוצות כמו LOOPKICKS ,TEAM ZERO GRAVITY  ועוד , קבוצות אלו אירחו מחנות אימונים כמו מחנה האימונים של לופקיקס – שמתקיים עד היום פעם בשנה בקליפורניה ,במחנות אלו התאמנו האתלטים על הקאטות שלהם ועל המיומנויות האקרובטיות שלהם בעיקר , הם חלקו ידע אקרובטי ביניהם ועזרו אחד לשני להשתפר וגם המציאו וריאציות חדשות לטריקים קיימים , כאן בעצם צמחו השורשים של הטריקינג המוכר לנו כיום.

מאוחר יותר החלו חברי הקבוצות להוציא סירטונים משותפים (סמפלרים) והעלו אותם לרשת , הסירטונים פורסמו בפורומים של אומנויות לחימה בעיקר וכך החל הטריקינג להתשפט בכל העולם – דרך האינטרנט , אנשים ראו את הסירטון , התרשמו ואמרו לעצמם שהם חייבים לדעת לעשות את זה (מה שאני מאמין שקרה למרבית הטריקסטרים הוותיקים בארץ)

אחד מהסמפלרים הראשונים של לופקיקס :

[youtube]CQF8Yt_MNq4[/youtube]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *